YÜCELEN ORTACA HASTANESİ

Muğla Fethiye Karayolu Üzeri Atatürk Cad. No: 80
Ortaca Muğla
Tel: (0252) 282 52 52
Web : www.yucelen.com.tr
Eposta : ortaca@yucelen.com.tr

Çağdaş mimari yapısıyla Temmuz 2009’da açılan Ortaca Yücelen Hastanesi, kadrosu ve teknolojik imkanlarıyla çağdaş bir hizmet veriyor. Toplam 3.500m2 kapalı alanı, 100 araçlık otoparkı, 36 yatak kapasitesine sahip. Ayakta ve yatarak tedavi vermek üzere gerekli her türlü tıbbi ve sosyal konfora sahip poliklinikleri ve hepafiltreli klima sistemi, merkezi gaz sistemi, gelişmiş mikroskop ve laparoskopik sistemleriyle donatılan ameliyathanelere sahip. Ayrıca muayene, tetkik, teşhis ve tedavi etmek üzere donatılan kardiyoloji bölümü de hastanenin önemli noktalarından.

Kardiyoloji ünitesinde EKG, Treadmill Efor Testi, EKG Holter, Tansiyon Holter, Ekokardiyografi ve renkli doppler cihazları bulunuyor. İleri teknoloji ürünü cihazlarla donatılmış olan görüntüleme ünitesinde tüm diagnostik işlemler başarıyla gerçekleştirilmektedir. Görüntüleme ünitesinde Direkt Röntgen, Multi Slice Tomografi, Kontrastlı Tetkikler, MRI (Magnetik Rezonans Görüntüleme), Mamografi, Renkli Doppler Ultrasonografi, Ultrasonografi, 4D Doppler bulunmaktadır. Göz sağlığı ve hastalıkları açısından gelişmiş teknoloji kullanılan hastanenin göz hastalıkları bölümünde, Katarakt Ameliyatları, Glokom Ameliyatları, Diğer Küçük Müdahaleler, Bilgisayarlı Görme Alanı, Göz Kuruluğu Tetkikleri, Renkli Görme Testleri, Kontakt Lens, Keratokonus Kontakt Lens, Astigmat, Renkli Kontakt Lens yapılabilmektedir.


Başhekim: Prof. Dr. Ayhan Özdemir
Anestezi ve Reanimasyon: Uzm. Dr. H. Gazanfer Azaklı
Beyin ve Sinir Cerrahisi: Op. Dr. Murat Çobanoğlu
Biyokimya: Uzm. Dr. Levent Torun
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları: Uzm. Dr. Metin Ertürk
Enfeksiyon Hastalıkları: Uzm. Dr. Belgin Tanöz
Genel Cerrahi: Op. Dr. Alper Boz
Göz Hastalıkları: Op. Dr. Ümit Baklan
İç Hastalıkları: Uzm. Dr. Savaş Mesut Serdar
Kardiyoloji: Uzm. Dr. Peyman Levent Türkoğlu
Kadın Hastalıkları ve Doğum: Op. Dr. Erol İren
Kulak Burun Boğaz: Uzm. Dr. Sinan Tilki
Ortopedi -Travmatoloji: Op. Dr. Özdemir Öztekin
Radyoloji: Uzm. Dr. Cumhur Kemal Ertutar
Acil Servis: Dr. Aslanbey Özel
Turizm Departmanı: Dr. Murat Tansel Kutluk
Diyetisyen: Dyt. Yasemin Çakır
Psikolog: Psk. Aydan Özbek
Anestezi ve Reanimasyon
Beyin ve Sinir Cerrahisi
Biyokimya
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
Enfeksiyon Hastalıkları
Genel Cerrahi
Göz Hastalıkları
İç Hastalıkları
Kardiyoloji
Kadın Hastalıkları ve Doğum
KBB
Ortopedi
Radyoloji
Acil Servis
Turizm Departmanı
Diyetisyen
Psikolog
Yapı Kredi Yaşam, Anadolu Hayat Sigorta, Allianz Sigorta, Başak Sigorta, Demirhayat, Mednet Sağlık Hizmetleri, Ak Sigorta, Genel Yaşam Sigorta, AGIS, Axa Oyak Hayat Sigorta, İsviçre Hayat Sigorta, Promed Sağlık Hizmetleri, Medex, World Wide Insurance, Marm Assistance, Chargecare, Cega Assistance, Europassistance, Remed, Mondial, TMS, MCI, SGK, Mugla Ticaret Odası, Muğla Esnaf ve Sanatkarlar, Kredi ve Kefalet Kooperatifi