YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ

Devlet Yolu Ankara Cad. No:102 /104
Kozyatağı İstanbul
Tel: (0216) 578 40 00
Web : www.yeditepehastanesi.com.tr
Eposta : info@yeditepe.edu.tr

Ağustos 2005 tarihinde kurulan Yeditepe Üniversitesi Hastanesi, 152 yatak kapasitesiyle tamamıyla akıllı sistemlerle donatılmış alt yapısı ve teknolojisiyle hizmet veriyor. Tamamen yanmaz, çizilmez ve anti bakteriyel malzemelerle donatılan hastanede, manuel dezenfeksiyonun yanı sıra tüm hasta yatakları yüksek sıcaklıkta su püskürtme sistemiyle yıkanıyor. Yeditepe Üniversitesi Hastanesi Görüntüleme Merkezi’ndeki Multislice CT (çok kesitli bilgisayarlı tomografi), 3 Tesla MR, PET-CT (Kanserli hücreleri tanıyan) ve Gama Kamera, teşhis ve tedavide büyük kolaylık sağlayan cihazlardan bazıları. Kullanılan Hastane Bilgi Sistemi (HIS) yazılımı hem hasta bilgilerinin hızla toplanıp işlenerek, tanı ve tedavide kullanılabilmesine olanak tanıyor hem de hastaya özel tahlil, film, laboratuvar sonuçları gibi bilgilerin, bilgisayar ortamında sunulmasını ve saklanmasını sağlıyor.

Yeditepe Üniversitesi Hastanesi’nin yatırım ve projelerinin ilki Yeditepe Üniversitesi Hastanesi Bağdat Caddesi Polikliniği ve Este 7 Estetik Birimi’ni Mayıs 2006’da açtı. Yeditepe Üniversitesi Hastanesi Bağdat Caddesi Polikliniği toplam 30 muayene odasıyla tüm tıbbi branşlarda hizmet veriyor. Poliklinikte, Tomografik Görüntüleme Sistemleri, USG, Dijital Röntgen, Taş Kırma (ESWL), Özelleşmiş Nöropisikiyatri alanı, geniş Fizyoterapi Alanı, Gastroenteroloji ve Endoskopi Birimi, Acil Polikliniği, Laboratuvar, Ses-Yarık, Damak ve Dudak Hastalıkları Birimi, Aile Hekimliği, Evde Sağlık Hizmeti, Beslenme ve Diyet Bölümü bölümleri yer alıyor.

Yeditepe Üniversitesi Göz Hastalıkları Araştırma ve Uygulama Merkezi ise Ocak 2007’de, üniversite bünyesinde kurulan bir göz hastalıkları uygulama ve araştırma merkezidir. Yeditepe Üniversitesi Hastanesi’ne bağlı olarak Göz Hastalıkları Anabilim Dalı’nda öğrenci ve asistan yetiştiren, 11 ayrı branşta (Katarakt-Fako), Excimer Lazer&Lasik, Glokom (Göz Tansiyonu), Retina Hastalıkları ve Retina Cerrahisi, Pediatrik Oftalmoloji ve Erişkin şaşılık, Oküloplasti, Kornea Nakli ve Kornea Hastalıkları, Fotodinamik Tedavi (Yaşa Bağlı Görme Kaybı Görme Tedavisi), Nörooftalmoloji ve Elektrofizyoloji, Diyabet Göz Merkezi, Kontakt Lens Merkezi) en modern teknoloji ile hizmet veren göz hastalıkları araştırma ve uygulama merkezidir.
Aile Hekimliği

Çocuk Sağlığı

Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi

Dermatoloji

Enfeksiyon Hastalıkları

Göğüs Hastalıkları

İç Hastalıklar

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Kardiyoloji

Beyin-Genel-Çocuk- Göğüs Cerrahisi

Nöroloji

Psikiyatri

KBB

Ortopedi

Üroloji

Kadın Hastalıkları

Göz Hastalıkları

Patoloji

Plastik Cerrahi

 

KLİNİKLER

Tüp Bebek Merkezi

Cinsel İşlev Bozuklukları

Diyabetik Ayak Kli.

Akciğer Kanseri Teşhis ve Tedavi Kli.

Sağlık Risk Değerlendirme Kli.

Mikrocerrahi Kli.

Organ Nakli Merkezi

Sigarayı Bırakma Kli.

Uyku Bozuklukları Kli.

Meme Hastalıkları Kli.Ak Sigorta, Allianz Sigorta, American Life Hayat Sigorta, Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi, AXA Sigorta, Demir Hayat Sigorta, Ergoisviçre Hayat Sigorta, Groupama Sigorta, Mapfre Genel Yaşam Sigorta, Newlıfe Yaşam Sigorta, Yapı Kredi Sigorta, Allianz Worldwide Care, Cigna International, Vanbreda, Promed, Mednet Sağlık Hizmetleri, Berk Medikal, Doğuş Holding, Doğan Yayın Holding, Darüşşafaka Cemiyeti, Eczacıbaşı Sağlık Hizmetleri, Enka İnşaat, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası, Karel Elektronik, Kosifler Oto, Milli Reasürans, Mimar ve Mühendisler Grubu, Perpa Ticaret Merkezi, Siemens, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu-TMSF, Türk Telekom Anadolu Yakası, İstanbul Sanayi Odası, Türk Amerikan İş Adamları Derneği, Türkiye Odalar Borsalar Birliği, Türkiye Spor Yazarları Derneği, Bankalar, Okullar, Spor Kulüpleri…