SEKOYA PSİKOLOJİ

Bağdat Caddesi, M. Mazhar Bey Sokak. Fahriye Ap No:2/4, 34710 Selamiçeşme
Kadıköy İstanbul
Tel: (0216) 360 00 06
Web : www.sekoyapsikoloji.com
Eposta : info@sekoyapsikoloji.com

Sekoya Psikoloji

 

Merkezimizi kurma amaçlarımızdan en önemlisi alanında oldukça yetkin, ehliyeti olan ve deneyimli uzmanları bir araya getirerek insanlara doğru kişiden yardım alabilme olanağını sunabilmektir.
 
Bir diğer amacımız, işe yararlılığı araştırmalarla kanıtlanmış model, yöntem ve teknikleri kullanarak insanların ihtiyacına mümkün olduğunca etkin ve hızlı yanıt verebilmektir. 
 
Özlediğimiz multidisipliner çalışma ortamını oluşturmak, farklı disiplinlerden uzmanları bir araya getirerek bireyin, ailenin ihtiyaçlarına cevap verebilmek bizi bir araya getiren bir diğer önemli etmen. 
 
Bu amaçlar doğrultusunda bizi en iyi tanımlayan kelime Sekoya oldu. Neden mi? Sekoya dünyanın en uzun en büyük ağaç türünün adı. Güçlü kökleri binlerce yıl toprağa tutunan, sarsılmaz gövdeli, dalları göğe uzanan bir ağaç… Nesillerce yaşayan, büyüyen, zorlu iklim koşullarına, hatta savaşlara bile göğüs germiş bir ağaç… Dalları yüzlerce canlıya yuva olan, o bereketli, o cömert kucağını ona ihtiyacı olan herkese açan bir ağaç… Bildik ve tanıdık… 
 
Sekoya bir ailenin kökleri gibi kök salar toprağa ve bir ailenin kültürünü miras bırakması gibi bırakır gövdesini, dallarını doğaya... Sekoya bir ağaç… Ağaç bazen bir ev, bazen kendimizi koruduğumuz bir sığınak, bazen meyve olur, bazen de içimizi döktüğümüz kağıt, kalem… 
 
İnsan da bir ağaca benzer aslında, bir aile de. Hepimizin gövdeleri, dalları, yaprakları var aslında, bazen dökülse de yapraklarımız, savrulsa da dallarımız, köklerimiz var tutunduğumuz toprağa. 
 
Ağacın dalları altında buluşmak dileğiyle…

Uzman Klinik Psikolog
Aylin ÖZEREN

Uzman Klinik Psikolog
Aygün Tuçe ATAŞ
 

Psikiyatrist Dr.
Ayten DURSUN SÖKÜCÜ