ÖZEL BÜYÜKŞEHİR HASTANESİ

Hastane Cad. İktap Sk NO:4
Merkez Adana
Tel: (332)236 54 07
Web : www.www.buyuksehirhastanesi.com
Eposta : iletisim@buyuksehirhastanesi.com

Sağlıklı bir yaşam aynı zamanda mutlu bir yaşamdır. Mutlu bir yaşamın en önemli göstergesi de gülen yüzlerdir. Özel Büyükşehir Hastanesi güler yüzlü, güvenilir ve kaliteli sağlık hizmeti sunarak hasta ve hasta yakınlarımızın sağlığına değer katmayı ve yüzünü güldürmeyi hedeflemektedir.

Hastanemiz 1979 yılında Konya’nın ilk özel hastanesi olarak kurulmuştur. 1985 yılında bugünkü binasına taşınarak, Avrupa’dan ithal ettiği cihazlarla bölgenin en modern hastanelerinden biri olarak hizmete devam etmiştir. Şirket ticari unvanını 1985 yılında “Özel Sağlık Yurdu A.Ş.” olarak değiştirmiştir. Şirket 1993 yılında ticari unvanını “Belediye Sağlık Hastanesi A.Ş.” olarak değiştirmiştir. Hastanemizin sahibi ve işletmecisi Konya Büyükşehir Belediyesi’nin bir iştiraki olan Belediye Sağlık Hastanesi A.Ş.’dir. Hastanemiz 2006 yılından bu yana “Özel Büyükşehir Hastanesi “ adıyla Sağlık Bakanlığı denetiminde “ Özel Hastane “ statüsünde bir hastanedir.

Kurulduğu günden bu yana günün 24 saatinde her türlü sağlık hizmetini vermeye devam etmektedir. Bu hizmet sadece Konya ili sınırlarıyla kalmamaktadır. Konya’nın tüm ilçeleri dahil olmak üzere, Karaman, Niğde, Aksaray, Mersin, Antalya ve Isparta gibi komşu illerinden de hastanemiz tercih edilmektedir; dolayısıyla hastanemiz bir bölge hastanesi gibi hizmet vermektedir. Özel Sağlık sektörünün Konya’daki öncüsü olan hastanemiz; bu alandaki kalite ve teknoloji çıtasının belirlenmesinde sürekli sürükleyici güç olmuş, fiyatların oluşmasında ise sürekli olarak frenleyici bir rol üstlenmiş, bir denge unsuru olmuştur.

Hastanemiz 31 yıllık tecrübesi, köklü ve güvenilir geçmişi ile bölgemizin sürekliliği olan ilk özel hastanesidir. Tüm temel branşlarda, teknolojinin son model cihazları eşliğinde 75 yataklı sayısı, 30 uzman hekim, 6 pratisyen, 1 diş hekimi, 1 diyetisyen, 74 ebe, hemşire ve sağlık memuru, 17 laboratuvar ve röntgen teknisyeni, 131 idari, mali, teknik ve temizlik personeli olmak üzere toplam 260 personeli ile Bağ-Kur, SSK, Emekli Sandığı gibi Sosyal Güvenlik Kurumları, belediyeler, özel sigorta mensupları başta olmak üzere yıllık 120 binden fazla insanımıza genel hastanecilik hizmeti vermektedir.

Kalite çalışmaları çerçevesinde merkezimiz, TÜV SAARLAND ISO 9001:2008 belgesine sahiptir. Bununla birlikte 2009 yılında Sağlık Bakanlığı’nın özel hastaneleri sınıflanmasın da hastanemiz Türkiye çapında en üst dilim de yer almıştır. Konya bölgesinde ise özel ve vakıf hastaneleri içinde en üst dilimde yer alan tek hastane olmuştur. Bu sınıflandırma da göz önünde tutulan kriterleri şöyledir; hizmet kalitesi, hasta hakları, hasta ve çalışan güvenliği, hastane hizmet dilim endeksi (yapılan cerrahi müdahale sayısı ve vaka puanı, ayaktan bakılan hasta sayısı, medikal tedavi vaka sayıları toplamı), kapasite analizi (hasta yatak sayısı, yoğun bakım yatak sayısı, kapalı alan m2 si, oda sayısı, hemşire sayısı), çalışan hakları ve hukuki sorumluluklarını kapsamaktadır.
Özel Büyükşehir Belediye Hastanesi, tüm birimleri ve çalışanlarıyla hasta ve hasta yakınlarını düşünür. Mükemmeliyet, etkinlik ve yeterliliğe önem veren kuruluşumuz, hizmet verdiği ve birlikte çalıştığı insanların da memnuniyetini ve rahatını önemser. Hastanemiz çalışan memnuniyetini, hasta ve hasta yakınlarının memnuniyetinin temel basamağı olarak görür.

Hastalarına en üst düzeyde bakım sağlamayı ilke edinerek yola çıkan hastanemiz; etik değerlere bağlı kalarak, hasta ve hasta haklarına saygı göstererek, tedavi edici uygulamalar yanında koruyucu sağlık çalışmalarını da kapsayan kaliteli, doğru ve hızlı hizmeti insan hayatının kutsallığı çatısı altında nitelikli ve uzman kadrosu ile en iyi biçimde sunmaktadır.


Dr.Abdullah İçli- KARDİYOLOJİ

Dr.Abdullah Ünlü- GÖĞÜS HASTALIKLARI

Dr.Ahmed Pamukçu- GENEL CERRAHİ

Dr.Ahmet Kınık- ÇOCUK HASTALIKLARI

Dr.Ahmet Solak- ANESTEZİ UZMANI

Dr.Ali Şahin- NÖROLOJİ

Aslı Özatan- DİYETİSYEN

Dr.Atilla Gündüz- GÖZ HASTALIKLARI

Dr.Ayişe Günenç- KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM

Dr.Cenap Şirin- GENEL CERRAHİ

Dr.Fahri Arı- DAHİLİYE

Dr.Gül Betül Arıkan- ACİL SERVİS

Dr.H.Sümeyye Kayıpmaz- DAHİLİYE

Dr.Hacer Yavşan- KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM

Dr.Hakan Çetinkaya- KBB
Dr.Halil Kahraman- KARDİYOLOJİ

Dr.Hasan Küçükçelik- GÖZ HASTALIKLARI

Dr.Hülya Karatekin- ÇOCUK HASTALIKLARI

Dr.İsa COŞKUN- KARDİYOLOJİ
Dr.İsmail Harmankaya- ACİL SERVİS

Dr.İzzet Sancaklı- ACİL SERVİS DANIŞMAN HEKİM

Dr.Kadir Karabacak- ÜROLOJİ

Dr.Kemalettin Hoşgör- KALP DAMAR CERRAHİ

Dr.Mahmut Özel- ANESTEZİ

Dr.Mehmet Ali Yazar- BAŞHEKİM

Dt.Melih Develioğlu- DİŞ HEKİMİ

Dr.Melih Erdinç- KALP DAMAR CERRAHİ

Dr.Metin Gürel- BEYİN CERRAHİ

Dr.Muhammet Volkan Göktepe- ACİL SERVİS

Dr.Mustafa Eroğlu- ORTOPEDİ TRAVMATOLOJİ

Dr.Necla Eryılmaz- CİLDİYE

Dr.Nermin Tuğrul- ENFEKSİYON HASTALIKLARI VE MİKROBİYOLOJİ

Dr.Nihal Demirköprülü- KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM

Dr.Nurettin Demirel- ORTOPEDİ TRAVMATOLOJİ

Dr.Ömer Faruk Şen- ACİL SERVİS

Dr.Rahime Haykır- RADYOLOJİ

Dr.Recep Yoldaş- KARDİYOLOJİ

Dr.Yaşar Tursun- ACİL SERVİS


Radyoloji
Tomografi
MR(Manyetik Rezonans)
Anjiografi Lab.
Ultrason (4D)
ESWL
Laboratuar
Gastroskopi
Kemik Dansitometri
Mamografi
Odyoloji Ünitesi
EEG
EMG
Kardiyoloji Lab.
Solunum Fonksiyon Lab.


Acil Servis
Ağız ve Diş Sağlığı
Anesteziyoloji
Beyin Cerrahisi
Çocuk Hastalıkları
Dahiliye / İç Hastalıkları
Dermatoloji / Cildiye
Diyet ve Sağlıklı Beslenme
Enfeksiyon Hastalıkları ve Mikrobiyoloji
Genel Cerrahi
Göğüs Hastalıları
Göz Hastalıkları
Kadın Hastalıkları ve Doğum
Kalp Damar Cerrahi
Kardiyoloji
Kulak Burun Boğaz
Nöroloji
Ortopedi ve Travmatoloji
Radyoloji / Radyodiagnostik
Üroloji
Hastanemiz bünyesinde;
SGK (Emekli Sandığı emekli ve çalışanları, SSK mensupları ve Bağ-Kur) mensuplarına tüm bölümlerde poliklinik hizmeti, yatarak medikal tedavi ve paket ameliyat hizmeti sunmaktayız.
Ak Sigorta
Marmassistance
American Life
Remed Asistance
Euro Center Sigorta
Acıbadem Sağlık Ve Hayat
Özürlüler Vakfı
Şekerbank T.A.Ş.
T.B.M.M.
Türkiye Halk Bankası
Fortis
Promed Bilgi Yönetim Sis.
Konya Ticaret Borsası
Ilgın Ticaret Borsası
Ereğli Ticaret Borsası
Karapınar Ticaret Borsası