BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ

Beyşehir Çevre yolu, Hocacihan Mah. Saray Cad. No:1
Selçuklu Konya
Tel: (332) 2570606
Web : www.baskent-kon.edu.tr
Eposta : info@baskentuni.com

Başkent Üniversitesine bağlı olarak Konya'da 06 Haziran 2003 tarihinde hizmete başlayan Uygulama ve Araştırma Merkezi 22.000 m2 kapalı alan üzerine kurulu, 10.000 m2  otoparka sahip olup; biri Diyaliz Merkezi olmak üzere dört bloktan oluşmaktadır. Çevre il ve ilçelerden, şehir merkezindeki çeşitli hastanelerden ileri tetkik ve tedavi amacı ile hasta gönderilen referans hastane konumunda olan merkez 2 Ekim 2003 tarihinden itibaren aldığı ISO-EN 9001:2008 Kalite Belgesi ile hizmetlerine devam etmektedir.

Çağdaş fiziki görünüm ve alt yapının yanı sıra en son teknolojiyi kullanan modern mekanik tesisat ekipmanları ve tıbbi cihazlarla donatılmış hastane; poliklinik birimleri, 150 yatak kapasiteli tedavi ünitesi, 25 makine kapasiteli diyaliz merkezi, 50 yataklı yoğun bakım üniteleri, 2 doğumhane, 7 ameliyathane, modern görüntüleme ve laboratuvar üniteleri ile hizmet  vermektedir. Merkez bünyesinde her branşta akademik unvanlı öğretim elemanı bulunmakta ve  kadro zenginliği  her geçen gün artmaktadır.

Başkent Üniversitesi, Konya Halkına verdiği hizmetleri, sağlık kapsamında açtığı Uygulama ve Araştırma Hastanesi ile sınırlandırmayıp Eğitim hizmetleri kapsamında Başkent Üniversitesi Konya Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu'nu açmış olup ''PARAMEDİK (Ambulans ve Acil Bakım Teknikerliği)'' bölümü ile 2008-2009 eğitim öğretim yılında faaliyete açılmıştır.


80 hekim (6 Profesör,  5 Doçent,  14  Yrd. Doçent, 19 öğretim görevlisi, 24 uzman, 12 pratisyen hekim) kadrosu  ile hizmet veren hastane, bağlı olduğu Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin diğer merkezlerinden (İstanbul, Adana, İzmir ve Alanya'dan) gelen hekimlerle akademik çalışmalarını geliştirmektedir.


Modern cihazlarla donatılmış ameliyathaneler, 7/24 acil servis, PACS hastane bilgi sistemi, BT, MR, USG, 4 boyutlu USG, Direk Grafi, Renkli Doppler, Röntgen, Girişimsel Radyoloji, Mamografi, Kemik Dansitometri, Treadmil, EKG, Holter, Eforlu Elektro, Ürodinami Laboratuvarı, Laparoskopik Cerrahi , ESWL (Taş Kırma), Artroskopik ortopedi ameliyatları, Menisküs ameliyatları, Katarakt cerrahisi, Endoskopi, Gastroskopi, Kolonoskopi, ERCP, Bronkoskopi, Kroner Anjiografi, Kroner by pass operasyonları, Komplike kalp operasyonları, Açık kalp ameliyatları, Periferik Anjio, Sintigrafi, Tüp Bebek ve Kısırlık Tedavi Ünitesi, SP Rehabilitasyonu, Yanık Tedavi Merkezi, Transplantasyon Ünitesi, Diyaliz Merkezi, Kan Bankası.


Ağız ve Diş Sağlığı, Anestezioloji, Dermatoloji (Cildiye), Diyet ve Beslenme Hizmetleri, Endokrinoloji, Estetik Cerrahi, Gastroenteroloji, Genel Cerrahi, Genel Dahiliye, Göğüs - Kalp Damar Cerrahi, Göğüs Hastalıkları, Göz Hastalıklar, İnfeksiyon Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Kardiyoloji, Kulak Burun Boğaz, Nefroloji, Çocuk Nefroloji, Nöroloji, Nöroşirurji, Ortopedi ve Travmatoloji, Ortodonti, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, Pediatri, Pediatrik Cerrahi, Psikiyatri, Üroloji birimleri, Yoğun Bakım Üniteleri, Bel - Boyun Fıtığı Ağrıları, Eklem - Kas Ağrılarında Medikal ve girişimsel yöntemler uygulanmaktadır.


Biyokimya Laboratuvarı, Mikrobiyoloji Laboratuvarı, Akciğer Fonksiyon testleri, Patolojik incelemeler, Nükleer Tıp, Endoskopi Merkezi, Yoğun Bakımlar ( Koroner Yoğun Bakım, KVC Yoğun Bakım, Pediatri Yoğun Bakım, Yeni Doğan Yoğun Bakım, Yanık Yoğun Bakım, Genel Yoğun Bakım), Genetik incelemeler, Radyolojik işlemler, Odyoloji.


SGK (SSK, BAĞ-KUR, Emekli Sandığı), Resmi Kurum, Bankalar, TBMM, Özel sigortalar (Yapı Kredi, EUREKO Sigorta, Allianz Sigorta, Demir Hayat, AK Sigorta, Anadolu Sigorta, MAPFRE G.Y., GROUPAMA, FORTİS, AXA Hayat, MEDNET, AIG Hayat, ERGO İsviçre, Güneş Sigorta, MARM, İnterpartnır Asistance, EUROCENTER), Yeşil kart, Gazi ve Yakınları,  Karayolları Trafik Sigortası, İşsizlik Sigortası, SHÇEK, İsteğe Bağlı Sigortalı,